Youtube’da bin abone ve 4 bin saat limiti nasıl aşılır?

Merhaba değerli kodlakafa.com takipçileri. Bu yazımızda youtube yeni kanal kriterleri 1000 abone ve 4000 saat izlenme limitinin nasıl aşılacağı ile ilgili ipuçlarını inceleyeceğiz.

14 Mayıs 2018 66.795 views 32

Popüler video paylaşım sitesi Youtube geçtiğimiz ocak ayında, video üreticilerini üzen yeni politikalarını açıklamıştı. Buna göre Youtube, bir kanalın youtube reklamlarından para kazanabilmesi için en az 1000 abone ve son bir yılda toplam 4000 saatlik izlenme şartı getirdi. 20 şubat 2018 tarihinde uygulanmaya başlanan yeni kurallar nedeniyle binlerce kanalın youtube reklam ortaklıkları durduruldu. Bu durumdan en çok etkilenen kanallar ise yeni kurulan kanallar oldu.

Peki yeni kanal açanlar veya açmak isteyenler için bu kuralları aşmak çok mu zor? Elbette değil. Kararlı ve düzenli çalışmayla 6 ay gibi bir sürede youtube reklamlarından para kazanabileceğiniz bir youtube kanalınız olabilir.

Az bütçeyle kanal satın almak…

Şu an youtube genelinde 1000 aboneyi geçen ancak çeşitli nedenlerle 4000 saat limitine takılan bir çok kanal uygun fiyatlarla el değiştiriyor. Sizde 1000 abone toplamakla uğraşmak istemiyorsanız uygun fiyatlı yeterli aboneye sahip bir kanal satın alarak direkt olarak 4000 saat limitine odaklanabilirsiniz. Bu sayede zaman kazanmış olacaksınız.

Sonrasında kanalınıza haftada en az 3-5 video yükleyerek istikrarlı bir biçimde izlenmelerinizi arttırıp youtube reklamlarından para kazanabileceğiniz bir youtube kanalına sahip olabilirsiniz.

Her şeye sıfırdan başlamak…

İkinci bir yol ise her şeyiyle size ait bir kanal tasarlamak. Bunun için iddialı ve akılda kalıcı bir kanal ismi, ilgi çeken bir kanal logosu ve insanların ilgiyle izleyeceği videolar hazırlamanız gerekiyor. Kanalınızı tanıtmaya başlamadan önce en az 15-20 video yüklemeniz faydalı olacaktır. Zira 1 video ile yapacağınız tanıtım çalışmaları boşa kürek çekmekten başka işe yaramayacaktır.

Facebook yardımlaşma gruplarına katılın…

Facebook’ta youtube yardımlaşma ve abone grupları adı altında bir çok grup bulunmaktadır. Burada insanlar 1000 abone sınırını aşmak için birbirlerine yardımcı olmaktadırlar. Siz de kanalınızı oluşturduktan sonra kanal linkini bu facebook guruplarında paylaşarak hızlı bir şekilde abone sayınızı arttırabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki ne kadar çok aboneniz olursa videolarınızın izlenme ihtimali artacak ve 4000 saat limitini aşmak için olumlu katkı sağlayacaktır.

Kanalınızla ilgilenin…

Youtube kanalınızla ne kadar çok ilgilenirseniz yükselmeniz o denli hızlı olacaktır. Burada kanalla ilgilenmekten kastımız ise şunlardır.

 • Düzenli olarak youtube kanalınıza video yükleyin. Haftada en az 3-5 arası video yükleyin.
 • Seo (arama motoru optimizasyonu) kurallarına uygun olarak video başlığı, video açıklaması ve video etiketleri hazırlayın.
 • Videonuzu en iyi anlatan ve dikkat çeken bir video kapak resmi hazırlayın. İnsanların ilk ilgilerini çeken şey kapak resmidir.
 • Kanalınızın sosyal medya hesaplarını oluşturarak videolarınızı bu hesaplarda paylaşın.
 • Arkadaşlarınızı kanalınıza abone olmaları için davet edin. Videolarınızı kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmaları için onları yönlendirin.
 • Trend videolar arasında ilgi çeken ve insanların ilgi gösterdiği konuları tespit edin. Bu videoları örnek alın, taklitçi olmadan daha da geliştirerek yeni videolar hazırlayın.
 • Videolarızın başında ya da sonunda izleyenlerin kanalınıza abone olması, beğenip yorum yapması için yönlendirin.
 • Videolarınıza yapılan yorumları beğenin ve mutlaka cevap yazın. Kullanıcı etkileşimi yüksek olan kanallar arama sonuçlarında daha önde yer almaktadır.

Reklam verin….

İmkanınız varsa facebook, youtube ya da diğer sosyal paylaşım sitelerinde düşük bütçeli reklamlar vermek kanalınıza farklı yerlerden trafik sağlayacak ve bu durum arama sonuçlarına olumlu katkı sağlayacaktır.

Videolarınızı ilgi çekici hale getirin…

Video konusu bulmak için gündemi takip edin ve güncel konular üzerine yoğunlaşın. Videolarınız iyi kurgulayın. 3 saniye bile olsa izleyiciyi sıkacak gereksiz kareleri videonuzdan çıkarın. İzleyiciye dolu dolu bir video izletirseniz onları kanalınıza abone olma veya kanalınızın diğer videolarına göz atma için ikna etmiş olursunuz.

Kamera açılarını iyi ayarlayın. Çünkü insanlar sürekli aynı açıdan çekilmiş ve aynı ses tonuyla anlatılmış videolardan çok çabuk sıkılırlar. Video çekerken 5-10 saniye arasında kamera açılarını değiştirin.

Videoların ilk 10 saniyesinde izleyiciyi videonun devamında eğlenceli vakit geçireceğine inandırmalısınız. Bu nedenle video girişiniz çok iyi olmalıdır. Sıkıcı başlayan videodan izleyici çok çabuk vazgeçecektir.

Video süresini iyi ayarlayın. Youtube ortalama 10-12 dakika arasındaki videoları daha çok önemsemektedir. Bu nedenle video süresini buna göre ayarlayın.

Kısa bir hesap yapacak olursak. Biri 5 dakika, biri 10 dakikalık 2 video olsun. İzleyici iki videoyu da %80 oranında izlesin (süre olarak). Bu durumda 5 dakikalık video ortalama 4 dakika, 10 dakikalık video 8 dakika izlenmiş olacak. Yani iki katı. Bu durumda 1000 kez izlenen videoda 5 dakikalık videodan toplam 4000 dakika, 10 dakikalık videodan 8000 dakika izlenme süresi olacaktır. Bu toplam süre ise sizin yıllık 4000 saatlik limiti aşmanızda olumlu katkı sağlayacaktır.

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Kazandırır? [2019]

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Kazandırır? [2019]

Bu yazımız youtube’in kanallar için uyguladığı 1000 abone ve 4000 saat limitini aşmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarını değerlendirdik.. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize dikkat edin.

Konuyla ilgili görüş, düşünce ve yorumlarınızı aşağıdaki formu kullanarak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
1277
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
byPro.H

Merhaba,
Malum abone ve izlenme şartlarını halletmek için youlikehits, görünüm.mobi gibi sitelerden jeton toplayıp harcayarak karşılıklı izlenme, abone olma oluyor? Buradan dakika da abone de artıyor fakat malum şartları kazandıktan (4bin saat,bin abone) kazancın aktifleşmesi için incelemelerden geçiyor? Bu kazancın açılmasına engel olur mu? Zira adsense zaten kapalı olacak. Cevabınızı âcilen ve merakla bekliyorum. Teşekkür ederim.

  Youtube abone ve izlenmelerde hile tespit ederse yibe de onaylanmayabilir. Ama çok sorun olabileceğini tahn etmiyorum. Ama şunu da söylemek gerekir ki google organik abone ve izlenmeleri sever bunu da unutmayalım

Kadircanozgonul

Bana kodu gönder

Hakan

Gayeyit açıklayıcı ve akıcı bir makale olmuş teşekkür ederim. Kaleminize sağlık.

Murad Vəliyev

100 abone gönderin

Muhammet turkan

Aga eyer doğruysa
Helal

Akın kızıldağ

Kendi kanalımada beklerim 🙂 ******

Arda Coşkun

Lütfen abonem 1000 i geçsin

lütfen 20 abone lazım

Vedat tokmak

Arkadaslar yeni acilan you tube sayfama desteginizi bekliyorum https://youtu.be/asg9gN9EKcw

Muhammed furkan

Hocam iyi günler sorum şuydu 2 hafta oldu kanalımı açalı 350 abone oldum hilesiz organik şimdide para acmayı aktiflestirsem sorun olurmu

  Açsanız bile kriterleri sağlamadan neye yarar.

Mete akkaya

Bu video da 4000 saati hızlica gecmek anlatıyor kesinlikle tavsiye ederim.

EMRE işık

Bana NOLUR 1000 abone kasın

Erol RÜZGAR
Nejdet yulu

bana abone olur musunuz abi YouTube

Fatma çoko

1000 aboneye ihtiyacım var lütfen abone olun https://youtu.be/Pvq5tmXzFD8

Tubi su

https://youtu.be/_Dk4rd9eO5U Arkadaşlar abone olursanız sevinirim

YARDIMCI OLUN LÜTFEN

HANGİ MONTAJ UYGULAMASINI ÖNERİRSİNİZ

Namiq museyibov

Ben 12 aboneyim rica etdiyim sizdən 1000 abone olmak içdiyim

Erol yılmaz

Topluluk açarmısın lütfen

VİDEO IGDIR76

Benim YouTube kanalım var şu anda abone azdır nasıl yapacağız Bana yardımcı olur musun Allah rızası için

VİDEO IGDIR76

Tamam sonuç yaptığım ama olmuyor Nasıl yapacağız YouTube kanalıma

VİDEO IGDIR76

YouTube\′da şu anda bir sürü video Atıyorum Hiç bana destek gelmiyor hiç aklına gelmiyor bana yardımcı olur musun Allah rızası için

VİDEO IGDIR76

Şu anda YouTube kanalım şu anda 790 abone var 1000 abone yapacağım bana yardımcı olur musun Nasıl yapacağım ben size kaç gün yorumda yazıyorum Hiç cevap vermiyorsunuz

onga video nejdet

YouTube kanalım var 4000 izleme gelmiyor nasıl yapacağım bana yardımcı olur musunuz
Bana yardımcı olur musunuz

VİDEO IGDIR76

Benim YouTube kanalım var 4000 izleme gelmiyor nasıl yapacağım

nejdetyulu

Benim YouTube kanalım 4000 saat gelmiyor nasıl yapacağım

Nureddin şengür

Selamın aleyküm benim bı sorum olacak efendim benim abonem şu an 1459 izlenme saatim 1698 ben 4000 saat izlenme yaparsam kanalım para kazanmaya acilirmi yoksa short video görüntülenme de 10 milyon yapmam gerekiyor mu

VİDEO IGDIR76

YouTube\′da 4000 saat nasıl kazanayım bana yardımcı olur musun

VİDEO IGDIR76

YouTube kanalında hiçbir 4000 saat izleme gelmiyor bana yardımcı olur musunuz