Youtube videoları kaç izlenmeye kaç para kazandırır?

Youtube video hazırlayarak para kazanacağımız platformlardan en iyisi. Peki youtube kanalına video yükleyerek ne kadar para kazanabiliriz. Youtube videolarımızın izlenmesinden ortalama ne kadar reklam geliri kazanırız.

03 Nisan 2017 601.374 views 56

Youtube Türkiye’de videolara reklam ücreti ödemeye başladığından beri bir çok kişi Youtube üzerinden video paylaşarak ek bir gelir kazanmaya başladı. Video yayınlayarak para kazanabileceğimiz en iyi platform youtube ve adsense ortaklığıdır. Tabi videolarımızda para kazanabilmek için google adsense ile ilişkilendirilmiş  bir youtube kanalımızın olması gerekiyor. Siz arkanıza yaslanıyor ve youtube kanalınıza yüklediğiniz videolarınız izlendikçe para kazanmanın tadını çıkarıyorsunuz.

Youtube videolarından para kazanmak için ne yapmalıyım?

İLGİLİ YAZI: 

YOUTUBE 1000 ABONE VE 4000 SAAT LİMİTİ NASIL AŞILIR?

Youtube videolarından para kazanabilmek için hazırladığınız özgün videolarınızı google adsense ile ilişkilendirdiğiniz Youtube kanalınızda yayınlamanız gerekiyor. Youtube telif haklarına önem verdiği için başkasının kanalındaki videoları kendi kanalınızda yayınlayarak para kazanmanıza izin vermeyecektir. İlk etapta size telif hakkı ihlali konusunda uyarı verecek, aynı ihlali devam ettirmeniz durumunda kanalınızı bloke edecektir. Bu yüzden para kazanma amaçlı yayınlayacağınız videolar telif hakkı size ait olan videolar olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Youtube  videolarımdan kaç izlenmeye kaç para kazanırım?

Aslında herkesin cevabını merak ettiği başlıca soru youtube kaç izlenmeye ne kadar reklam geliri kazandırır sorusudur. Fakat bunun kesin bir cevabı yok. Bir çok makalede 1000 izlenmeye 1 lira gibi bir genelleme vardır. Bu tüm kanallar için geçerli olmuyor. Sizin kanalınızda yayınladığınız videonun içeriğine göre videolarınızda reklamlar çıktığı için bazı videolara gösterilen reklamlar az bütçeli, bazılarına gösterilen videolar çok bütçeli olabiliyor. Bu durumda biz youtube videolarımızdan daha çok gelir elde etmek için daha pahalı reklam çıkabilecek konulara yönelmeliyiz.

Örnek verecek olursak; çocuk videolarının yayınlandığı kanallar izlenme sayısı ve ortalaması bakımından yüksek istatistiğe sahip olmakla beraber adsense reklam geliri düşüktür. Bunun sebebi youtube genelinde çok sayıda çocuk kanalı olmasıdır. Yani pasta ne kadar çok kişiye bölünürse size düşen pay o kadar az olacaktır. Eğitim içerikli kanallar ise daha izlenme başına fazla gelir getirmektedir.

İLGİLİ MAKALE:
 
 Youtube tıklama başına ne kadar kazandırır? başlıklı makalemizi incelemek için tıklayın…

 

 Youtube videolarımda ne zaman reklamlar görünmeye başlar?

Siz kanalınıza videonuzu yüklediğinizde hemen reklamlar çıkmayacaktır. Çünkü youtube ilk önce sizin kanalınızında ne tür videolar yayınladığınızı belirler. Sonra video içeriğinizi belirler ve ona göre en ilgili reklamları göstermeye çalışır. Bu nedenle kanal açıklamasında ve etiketlerinde mutlaka kanalınızın ne tür videoların olacağını belirten bilgileri yazmalısınız. Aynı şekilde yeni bir video yüklerken daha hızlı reklam çıkması için video açıklama kısmına video içeriğiyle ilgili detaylı bilgi yazmalı, etiketleri video başlığıyla uyumlu ve video içeriğine göre yazmalısınız. Bu adımları doğru bir şekilde yaptıysanız youtube kanal veya videonuzu hızlı bir şekilde indexleyecek ve hem önde çıkmasını hemde reklamların gösterilmesini sağlayacaktır.

İLGİLİ MAKALE:

10 bin izlenmeye ulaşmayan Youtube kanalları para kazanamayacak başlıklı makale için tıklayın…

 

Reklam kazancımı hesabıma nasıl aktarırım?

Adsense sisteminin reklam gelirlerinin hesabınıza aktarılması için 200 TL bir alt limiti vardır. Yani reklam geliriniz 200 TL’ye ulaşmadıysa ödeme talebinde bulunamazsınız. Limite ulaşan ödemeleriniz için google size bir pin gönderecektir. Bu pini kullanarak hesabınızı doğruladığınız anda google adsense hızlı bir şekilde kazancınızı hesabınıza yatıracaktır.

Aşağıdaki videoda iki youtube kanalımızın izlenme oranlarını ve kazançlarını karşılaştırdık. Yazıda da bahsettiğim gibi çocuk kanalı gelirleri 1000 izlenme başına düşükken, eğitim içerikli video kanalının  1000 izlenme başına geliri daha yüksek çıktı.

 

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Kazandırır? [2019]

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Kazandırır? [2019]

 

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
2227224
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
Mustafa

Doğru tespitler ile çok faydalı bir makale olmuş. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Süleyman

Peki bu Youtube izlenme parasını nasıl alırız çoğu kişiye sordum adsense diyor fakat adsense bana sadece reklam ücreti sunuyor ?

  Youtube izlenme parası dediğiniz zaren reklam kazancıdır. O kazancı almak için adsense hesabınız olmalıdır.

nursena

benim 107 görüntülemem var kaç tl oluyor

  Sadece 107 görüntüleme ile pek bir şey kazanamazsınız.Zaten son güncellemeden sonra kanal genelinde 10 bin izlenme olmadan para kazanma özelliği aktif olmuyor.

Alpaslan kaya

Paralı geçek versiyonunu

Ömerkutlay

25000 görüntülenmem var ne kadar alabilirim.

  Kanalınız adsense ile ilişkilendirilmiş ise zaten kazandığınız parayı adsense hesabınızdan görebilirsniz. İlişkilendirilme yapılmamışsa kazanç sağlayamazsınız.

Şuan en iyi yol youtube’da video yayınlayarak para kazanmak olsa da websitesi ya da blog açmak da internette para kazanmak için güzel yöntemlerdir

Yigit

Benim 40 bin goruntulenmem var ama hala para kazancim yok epostayla bildircez dediler 2 ay oldu bi ses yok

  Adsense başvurusu yapıp kanalınızı adsense hesabınızla ilişkilendirmekisiniz

Ali culha

Bende 10000 goruntulenmeyi gecti simdi de 4000 saat izlenme + 1000 abone istiyor yeni guncellemede mi boyle oldu

  Evet son güncellemede son 1 yılda 4000 saat ve 1000 abonesi olmayan youtube kanallarında para kazanma aktif olmayacak.

Yusaakcakir

Nasil yani para kazanilacak

  Şu an için yeni kanallar para kazanamıyor. Zira 1000 abone ve yıllık 4000 saatlik bir izlenmesi olması gerekiyor.

adem

1000 abone ve 4.000 saat görüntülenmeye 1 kez ulaşmak yeterlimidir yoksa bu istatistiği sürekli korumamızmı gerekir?

  korumanız da gerekiyor. Zaten bu kriterlere ulaştığınızda kanalınız inceleniyor ve ondan sonra para kazanma aktif oluyor.

Ümit

Benim son 3 ayda 320 görüntülenmem var kanalım incelemede sizde ne kadar kazanırım

  youtube son değişiklikle 1000 abone ve son 1 yılda 4000 saat izlenme eşiğini aşmayan kanallarda reklam göstermiyor. önce kanalınızda bu kriterler sağlanmış mı diye bakmak lazım. 320 görüntülemeden fazla bir şey beklemeyin ortalama 1000 gösterime 1 tl veriyor youtube

Admin61

Benim 33 bin izlenmem var 137 abone var kazanabilirmiyim izlenme süresi de 11.000 ?

  öncelikle abone sayısı 1000 olmalı. birinci şart bu. İkinci olarak son 1 yılda toplamda 4000 saat izlenme olması gerekiyor. Yani 33 bin izlenme birşey ifade etmiyor. Yani 240,000 dakika gerekiyor. Örneğin 10 dakikalık bir videonuz varsa ve tüm ziyaretçilerin bu videonun tamamını izlediğini düşünürsek 24,000 izlenme yeterli sınırı geçmek için ama 5 dakikalık bir videoysa işler değişir. İzlenme süresi 4000 saati aşmış olsa bile bu kez 137 abone yetersiz olacaktır. Size tavsiyem facebook üzerinde youtube yardımlaşma grupları var. Oradaki herkes birbirine karşılıklı olarak abone olup birbirini destekliyor. Orada aktif olarak 1 ay geçirirseniz 1000 abone sınırını aşabilirsiniz.

Mert

12.504 görüntülenmem var kaç tl kazanırım ortalama

Serdar

659.000 görüntülenmem ve 12.956 saat izlenmem var sizce kaç tl kazanırım

  Kanal kategorisine bağlı olarak ortalama 1000 izlenmeye 1 lira gibi hesap edebilirsiniz

Hakan

1000 abone ve 4000 saat limitini geçtiğimizde para kazanma aktif hale gelince geçmişteki 4000 saatin parasını veriyorlar dimi

  Hayır. Çünkü bu kriterleri sağladıktan sonra para kazanma özelliği aktif olacaktır. Yani bundan önce kanalınızda reklam gösterilmeyeceği için herhangi bir kazancınız olmayacaktır.

Yılmaz yucel

1 izlenme karsiliginda kac para aliriz ve bu parayi nerden alırız

  1 izlenmeye giç bir şey kazanamazsınız. 1000 izlenme başı Türkiye’de ortalama 1 tl 3 tl arası verir

Fırat

Merhaba ben bişi sorucam lütfen cevapla admin
1.ben müzik cover kanalı açmayı düşünüyorum başka şarkıları kendi sesimle yorumlayıp gitarla söylüyecem telif felan ödemek zorundamıyım?
2.adsense dır nedir kanalım onla bağlantılı olursa 1000 abone ve 4000 saati geçersem bana parayı nasıl gönderecek?
3. 16 yaşındayım kanal açabilirmiyim açarsamda para kazanabilirmiyim ? Lütfen cevapla ?‍♂️

  Gitar ile cover şarkı telif ihlali oluşturmaz. Kanalın 1000 abone ve 4000 saat izlenme limitini aşarsa kanalın incelenir ve onaylanırsa para kazanma özelliği açılır. Sonra bir adsense hesabı açıp youtube kanalı ile ilişkilendirmen gerekiyor. Nette bununla ilgili bilgi çok. Son olarak adsense kazancın her ay sonunda 200 tl limitini aşarsa belirleyeceğin bir banka hesabına ödeme yapılır. Banka hesabı açmak için 18 yaş sınırı var. Bi yakının üzerinden yapanilirsin bu işlemleri illaki senin adkna olmak zorunda değil.

güldürme dairesi

benim 338.087 görüntülenmem var

Nisa

Benim 473 bin izlenmem var nasıl para kazanicagimi bilmiyorum nolur yardimci olun lütfen

Göksu mehmet

400 küsür abone ve 180 bin küsür izlenen bir bilgi videosunda ne kadar kazanırım hergün bin kişi iziliyor

  Öncekikle 1000 abone ve son 1 yulda 4000 saat izlenme sınırını geçmeniz lazım. Sonra kanalınız incelenip reklam yayınlaması aktifleştirilecektir. Teklam yayınlanmaya başladıktan sonra izleyici kitlesi Türkiye ise 1000 izlenmeye 1 tl ortalama kazanç olur. Yabancı ülkelerden ziyaretçi alman durumunda bu ortalama artacaktır.

DanyXP

900 GORUNTULENME 9.00$ MI?

Damarcı

Benim abone sayısı 5580 izlenme süre si 76838 ne kadar zaman alır 200 e ulaşması için euro gösteriyor

Murat özilhan

1000 izlenmeye 1-3 tl arası demişsiniz 1000 görüntülenmemi 1000dakika izlenmemi ?

İrem

ben kitap, fil, dizi ve creepypastalar hakkında videolar içeren bir kanal açmak istiyorum sorun çıkartır mı

  Telif haklarını ihlal edici nitelikte değilse sorun çıkmaz

Nurullah baş

1000 abonemiz ve 4000 saat izlenmemiz olduğu taktirde izlenme ,yorum ve like başına kaç tl alırız ?

Ahmet Çelik

Güzel yazı olmuş. Teşekkürler. Youtube para kazanma ile ilgili web sitemdeki yazıları inceleyebilirsiniz.
https://webkazanmarehberi.com/youtube/youtube-1-milyon-izenmeye-kac-para-kazandirir/

Anonim

390 bin goruntelenme 600 e yakin abonem var attigim videolar 40 sn lik para kazanir miyim

  maalesef kazanamazsınız. öncelikle 1000 aboneye ulaşmalı sonra son 1 yılda 4000 saat izlenme almalısınız. Sonra kanalınız incelenecek ve para kazanması aktif olacak. ancak bu adımlardan sonra youtube ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Ben de uzun bir süredir youtube ile para kazanmak için video üretiyorum. Sitenizdeki bilgiler farkında olmadığım bir çok youtube özlelliğini öğrenmemi sağladı. emeklerinize sağlık.

  Teşekkür ederim. Amacım bildiklerimi siz değerli ziyaretçilerime aktarabilmek.

Yağmur

Merhaba kanalı açalı bir sene oldu aktif olarak kullanmadığım için abone ve izlenimim yok yeni aktif olmaya başladım 12 ay bir süreç olduğu için şimdi üstüne dursam etkili olur kazanç elde etmek için yoksa yeni hesap açıp 1 sene içinde mi söylenenleri yapmam gerekir lütfen bilgilendirir misiniz teşekkürler

  aslında farketmez. Siz kanalınıza kaliteli videolar çekip, iyi seo düzenlemesi ve iyi etiketleme ile kanalınızı iyi yerlere getirebilirsiniz.

Naime'nin Dünyası

1005 abonem var 130000dk izlenmem var nasil reklam alirim simdi ne yapicam hic bilmiyorum yardimci olurmusunuz

Ardabenli

Şimdi reklamdan gelen görüntüleme 4000saatlik görüntülenme ye eklenirmi bide 4000saat geçmiş 2400 görüntülenme oluyor şimdi birkanalın 400 görüntülenme varsa 400×6=2400 görüntülenmeyi geçicek dimi

Zor Oyuncu

Merhaba youtube para kazanmayı yeni açanlar ne kadar kazanabilir?

Selamlar,
Para kazanma açılmak üzere size sorum son 48 saatte ortalama 1200 görüntüleme alıyorum.
Günlük ne kadar kazanırım?

Islek

Merhaba! adım Islek, böbrek bağışçıları ve faydaları ile ilgili bir yazı gördüğümde borç içindeydim, sonra e-postayla iletişime geçtim ve Böbreğimi $600,000.00USD ile satabildim. Halihazırda 300.0000,00 USD tutarında bir ön ödeme aldım ve onlara böbreğimi verebilmem için vizelerini almayı bekliyorum. Ben zaten borcumu ödedim ve ailem özgür ve bana Amerika Birleşik Devletleri’nden de ayrılabileceğimiz söylendi. Daha fazla böbrek bağışçısına ihtiyaçları olduğu için onlarla da iletişime geçebilirsiniz. Bu onların e-posta adresi.
E-posta: dr.lucasbaronhospital@gmail.com

Nejdetyulu

YouTube\′da 1000 abone nasıl yapılıyor

Nejdetyulu

Ben kaç ayda YouTube kanalıma açmış mı hiç birine aboneye gelmiyor

aytug emir

500k görüntülenme 100.000 saat izlenme süresiyle ne kadar kazanırım

Nejdet yulu

YouTube kanalında 400 saat izleme gelmiyor bana yardımcı olur musun