10 adımda youtube izlenme arttırma yöntemleri

Youtube kanalınızda yayınladığınız videoların daha fazla izlenmesi sizin için daha fazla kazanç demektir. Küçük ipuçları ile youtube videolarınızın izlenmesini arttırabiliceğinizi biliyor musunuz? Peki videolarınızın arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını sağlamak için hangi adımlar gerçekleştirilmelidir? Detaylar için yazımızı kaçırmayın…

11 Eylül 2017 66.504 views 13

Bu yazımızda herhangi bir program veya herhangi bir hileye başvurmadan youtube videolarınızın izlenmesini arttırmak için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Youtube kanalınıza video yükledikten bir süre sonra videonuz youtube arama sonuçlarında çıkmaya başlayacaktır. İzlenme sayısı arttıkça da arama sonuçlarında daha üstlerde çıkacaktır. Videonun ön sırada çıkması elbette ki daha çok izlenme ve daha fazla kazanç demektir.

Şimdi hep birlikte youtube video izlenme arttırma için gerekli adımları inceleyelim…

1- İlk bakışta ilgi çekecek video kapak resimleri hazırlayın

Bir ziyaretçi youtube’da arama yaptığında çıkan sonuçlar arasında ilk baktığı şeyler video kapak resimleri olacaktır. Bu nedenle videonuz için hazırladığınız kapak resmi video içeriğini tam anlamıyla anlatan ve ilgi çekici bir biçimde hazırlanmalıdır.  Yapılan araştırmalar insanların video izleme kararlarını ilk bir kaç saniyede verdiklerini ve bu süre içerisinde video kapak resminin çok fazla etkisi olduğu bilinmektedir.

Size yol gösterici olabilmesi açısından hazırladığınız video konusuyla ilgili youtube araması yaparak çıkan sonuçlar arasındaki ilk videoların kapaklarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

2- Kısa, öz ve ilginç video başlığı belirleyin

Ziyaretçiler video kapak resminden sonra video başlığına göz atacaktır. Bu nedenle video yüklerken yazacağımız başlık kısa ve öz ama video içeriğini tam anlamıyla ziyaretçilere anlatan bir cümle olmalıdır. Çok uzun cümleler ziyaretçiyi videonuzdan uzaklaştırabilir.

Video başlıklarında “en, inanılmaz, muhteşem” vb kelimeler geçmesi olumlu etki yapacaktır. Örneğin; “mobese trafik kazaları” başlığı yerine “mobeselere yansımış inanılması güç trafik kazaları” gibi bir başlık daha ilgi çekici olacaktır.

3-Videonuzu tam olarak anlatan bir video açıklaması ekleyin

Video açıklamasının youtube videolarının izlenme sayılarında önemli bir etkisi vardır. Çünkü video içeriğiyle alakalı olarak hazırlanmış detaylı bir açıklama yazısı, videolarınızın arama sonuçlarında önlerde çıkmasını sağlayacaktır. Video açıklaması içerisinde video başlığını yani anahtar kelimeleri içeren bir cümle olması olumlu katkı yapacaktır.

4-Videolarınızın önde olması için kaliteli etiket ekleyin

Video etiketleri sayesinde videonuz için bir çok arama terimini ekleyebilirsiniz. Etiketler video içeriğiyle alakalı olmalıdır. Etiket yazarken kendinizi ziyaretçilerin yerine koyarak hangi anahtar kelimelerin sizin videonuzu ifade ettiğini düşünmelisiniz.

5-Çeşitli dillerde video başlığını ve açıklamasını ekleyin

Bazen yabancı bir dilde bile olsa video izlediğimiz oluyor. Yaptığınız arama sonuçlarında anlamadığınız başlıktaki bir video pek ilginizi çekmeyecektir. Bu nedenle başka ülkede yaşayan youtube ziyaretçilerinin videolarınıza ulaşabilmesi için video başlığını ve video açıklamasını çeşitli dillere çevirerek ekleyin. Zira farklı ülkelerden yapılan aramalarda o ülkenin diline yapmış olduğunuz çeviri gösterilecek ve izlenme alabileceksiniz.

6-Çevrenizi harekete geçirin

Suya taş attığınızda oluşan ilk çember taşa en yakın olandır. Bu nedenle ilk olarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yaptığınız işten bahsederek kanalınıza abone olmasını sağlayın. Bu sayede arkadaşlarınızın arkadaşlarına ulaşarak kitlenizi genişletme şansı bulabilirsiniz. Unutmayın abone sayınız arttıkça kanalınız youtube gözünde daha değerli olmaya başlayacaktır.

7-Sosyal medyanın gücüne inanın

Youtube kanalınızla aynı isimde facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal paylaşım platformlarından hesaplar açın. Youtube’a yüklediğiniz videoları bu hesaplarda paylaşın. Bu sayede videolarınız youtube dışı platformlarda da izlenmiş olacaktır. Arkadaşlarınızın bu hesapları takip etmelerini ve paylaştığınız videoları paylaşmalarını sağlayın.

8-Youtube kanalınıza her gün en az 1 video ekleyin

Youtube, ilgilenilen kanalları değerli görür. Bu nedenle her gün kanalınıza en az 1 video yükleyin. Hızlı büyüyen kanalların günde birden fazla video yüklediğini göz önünde bulundurun. Bu sayede hem izlenme hemde kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

9-Ziyaretçilerinizin videoyu beğenmesini ve yorum yazmasını sağlayın

Video beğeni ve yorumları yani ziyaretçi etkileşimleri youtube gözünde değerlidir. Bu nedenle videonuzun başında veya sonunda ziyaretçilerinizi sıkmadan videonuzu beğenmesi ve yorum yazması konusunda teşvik edin. Ziyaretçi etkileşimi yüksek olan video ve kanallar her zaman bir adım önde olacaktır.

10- Youtube’da önde olmak için Youtube’u örnek alın

Videoyu yüklemeden önce hazırladığınız içerikle ilgili youtube araması yaparak önde çıkan videoların kapak resmini, video başlıklarını, açıklama yazılarını, etiketlerini inceleyin. Bu videoların bazı şeyleri youtube açısından olumlu yaptıklarını ve ilk sırada çıktıklarını göz önünde bulundurun. Bu noktaları tespit ederek kendi videonuza uygulayın.

 

Arkadaşlar bu yazımızda youtube videolarımızın izlenme sayılarını arttırmak için yapılması gerekenleri 10 madde altında incelemeye çalıştık. Makale ile ilgili soru, görüş ve düşüncelerinizi bize yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

 

 

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
2233
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
Yerli Bayb

Çok yaralı bir makale. Çok teşekkür ederim.

    meltem

    ModaSky ile kolayca abone sayınızı ve izlenme sayınızı artırarak sponsor ve rekam bulabilirsiniz

EMİN SATICI

Yutup kanalima 1000 abone 2.oo izleme istiyorum

    Pro_ Gaming

    Abi çok güzel yapmısınız

Denizgunes005

Cok tatli
Cok guzel

Eren yiğit

Abi Teşekkürler çok yardımcı oldu

Mehmet Isik

Selamunaleykum arkadaslar bende yeni bir kanal actim izlemenizi tavsiye ederim komik icerikler bilgilendirici icerikler koyacagim destek olursaniz sevinirim .eglence icin actim kanalimi esen kalin link https://youtu.be/TAETngI1ggU

Faruk mete

https://youtu.be/9s4h1dPzzuo Kanalıma destek olmak için abone olurmusunuz

Məhəmməd bayramov

İy video devami gelsin

Berk bayer

Beğenerek okudum elinize sağlık

aksaraynerede.blogspot.com

Planeks Music

Youtube a Planeks Music Yazın Yorumlarınızı Bekliyorum !

Buse

Şuana kadar kullandığım en uygun ve en kaliteli siteyi buraya yazıyorum belki yardımcı olurum.Çok hızlı bir şekilde hesaplarınızı yükseltebilirsiniz. m******m.net

Arda Çelik

https://m.youtube.com/watch?v=Jmv1Kf3iWRE&t=1s youtube izlenmeniz artmıyorsa gelin