WordPress menülerinde font awesome ikonlarının kullanımı

10 Nisan 2017 9.181 views 1

WordPress sitemizin menülerinde font-awesome ikonlarını nasıl kullanırız? Font awesome ikonlarını menülerimize eklemek için hangi eklentiyi kullanmalıyız?

WordPress web sitemizin menülerine çeşitli ikonlar eklemek istiyorusanız “Font Awesome 4  Menus” tam işinize yarayacak eklentidir. Bu yazımızda Font Awesome 4 Menus eklentisinin kurulumunu ve kullanımızı öğreneceğiz.

Font Awesome İkonları Nedir?

Font awesome ikonları vektörel tabanda çalışan ikon sistemidir. Yani siz ikonu istediğiniz kadar büyültün veya küçültün görsel olarak herhangi bir bozulma yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca günden güne genişleyen yüzlerce ikondan oluşan bir arşive sahip. Bir webmaster’in ihtiyacı olan hemen hemen tüm ikonlar Font Awesome ikon sisteminde mevcuttur. Bu özellikleriyle bir çok webmaster tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Font Awesome İkon Web Sitesine Gitmek İçin Tıklayın.

Sitede çeşitli kategoriler altında toplanmış yüzlerce ikon bulmanız mümkün.

Font Awesome İkonları Nasıl Kullanılır?

İkonların her birinin bir adı vardır. Örneğin; anasayfa yani home ikonu için örnek kullanım şu şekilde olmalıdır.

fa-home

Html Kodu:

şeklinde kullanılmalıdır.

WordPress’te Font Awesome İkonları İçin Hangi Eklenti Kullanılmalıdır?

WordPress menülerinde bu ikon sistemini kullanabilmek için bir çok eklenti olmakla birlikte benim tavsiye edeceğim eklendi “Font Awesome 4 Menus” eklentisidir.

Sol menüdeki “Eklentiler” başlığı altındaki “Yeni Ekle” menüsüne tıklayarak ulaşılan sayfadaki arama bölümüne Font Awesome 4 Menus yazıp arama yaparak yukarıdaki resimde işaretli eklentiyi “Hemen Yükle” butonuna basarak yükledikten sonra Etkinleştir seçeneğini tıklayarak eklenti kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

WordPress menülerine ikonları nasıl eklenir?

Eklenti kurulumunu tamamladıktan sonra sol menüden “Görünüm” menüsü altındaki “Menüler” sekmesine tıklayarak menü sayfasına ulaşabilirsiniz.

Burada öncelikle ekranın sağ üst tarafındaki “Ekran Tercihleri” butonuna tıklayın. Açılan pencerede “Css Sınıfları” kutucuğunu işaretleyin.

Bu işlemden sonra menülerin altına “CSS Sınıfları” kutucuğu eklenecektir. Artık font awesome ikon adlarını bu alana yazarak menülere ikon ekleme işlemini tamamlayabiliriz.

Eklentinin kurulumu ve kullanımıyla ilgili olarak aşağıdaki hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz. Konuyla ilgili yorum alanına yazarak bize anlamadığınız yerleri sormaktan çekinmeyin.

 

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
seco

css sınıfları olayı problemi çözdü teşekkür ettim