Websitenizdeki resimleri küçülterek hosting paketinizi tasarruflu kullanın

12 Eylül 2017 1.155 views 0

Websitenize yüklediğiniz resimlerin boyutlarının büyük olması hem hosting alanınızın çabuk dolmasını hem de aylık bant genişliğinin olumsuz etkilenmesine sebep olacaktır. Tinypng.com sitesi ile resimleri küçültün, kaynaklarınızdan tasarruf edin.

Websitesi yayıncıları olarak websitesinin hızlı olması hem google açısından hem de ziyaretçilerimiz açısından önemli bir etkendir. Fakat websitenizde yayınladığınız resimler site hızını, hosting alanınızı ve aylık bant genişliğini olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle websitemize yükleyeceğimiz resimleri olabildiğince sıkıştırmalı ve küçük boyutta yüklemeliyiz. Bu sayede hem hosting kaynaklarımızı koruruz hem de websitemizin daha hızlı açılmasına olumlu katkı yapmış oluruz.

Website resimlerimizi yüklemeden önce olabildiğince küçülten tinypng.com ve tinyjpg.com websitesini kullanarak resimlerimizi sıkıştırabiliriz. Bu websiteleri resim boyutlarını, kalitesini bozmadan  %50 oranında küçültebilmektedir.

Tinypng.com websitesini açtıktan sonra resimdeki alana tıklayarak resmi seçin. Resim seçildikten sonra otomatik olarak küçültme işlemi başlayacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra sağ tarafta resminizin küçültme oranını ve yeni boyutunu görebilirsiniz. Download yazısına tıklayarak küçültülmüş resmi indirerek websitenizde kullanabilirsiniz.

Bu sayede en az %50 oranında resimlerinizi küçülterek website hosting kaynaklarınızı daha verimli kullanmış olacaksınız.

Konuyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
BENZER KONULAR
YORUM YAZ