Adsense pin kodu ve ödeme doğrulama işlemleri (Resimli anlatım)

Adsense para kazanma macerasının önemli bir dönüm noktası adsense pin kodu ve ödeme doğrulamasıdır. Bir çok adsense kullanıcısı pin kodu postasının ve doğrulama ödemesinin çok geç  geldiğini belirtmektedir. Peki pin kodunun hızlı gelmesi için ve doğrulama ödemesinin hızlı yapılabilmesi için neler yapmalısınız. Detaylar yazımızda….

11 Eylül 2017 5.544 views 5

Adsense hesabınızda belirli miktarda para biriktikten sonra google adres teyidi için, içinde 4 haneli pin kodu olan bir zarfı posta ile adresinize gönderecektir. Bu zarftaki pin kodu ile adsense hesabınızdaki adres doğrulamasını yaptıktan sonra bir sonraki aşamaya yani ödeme hesabı doğrulama adımına geçebileceksiniz.

İşte tam da bu noktada en büyük sorun içinde pin kodunun olduğu zarfın bir türlü adresinize ulaşamaması olacaktır. Yurtdışından gönderilen zarfın (benimki Fransa’dan gönderilmişti) bazen aylarca adresinize ulaşmadığı olabilmektedir. Bu noktada biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Zira benim zarfım 40-45 gün arasında gelmişti.

İlk pin zarfınız oluşturulduktan bir süre sonra tekrar pin isteğinde bulunabilirsiniz. Bekleme sürecinde posta kutunuzu sürekli kontrol etmeyi unutmayın. Bu evrak bizim için önemli olabilir ama postacı için herhangi bir postadan farkı olmayacaktır. Bu yüzden apartmandaki  diğer postaların arasına karışıp kaybolma ihtimali bir hayli yüksek olacaktır.

Pin zarfı adresinize ulaştıktan sonra adsense hesabınızdaki ilgili alana pin kodunu girerek adres doğrulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki pin kodu alanına zarftan çıkan pin kodunu yazarak gönder butonuna basarak adres teyidinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Pin kodu ile adres teyidinden sonraki aşama ise google adsense ödeme hesabı doğrulaması olacaktır.

Adsense banka hesabı doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense hesabınızdaki ikinci büyük aşama ödeme hesabı doğrulaması olacaktır. Bu işlem için öncelikle sol menüdeki Ayarlar sekmesi altındaki Ödemeler başlığı seçilerek, ekrana çıkan sayfadan ‘Ödeme Yöntemlerini Yönetin’ linki tıklanmalıdır.

Bir sonraki aşamada google adsense gelirlerimizin ödenmesini istediğimiz ve adsense hesabı sahibi adına açılmış bir banka hesabı ile ilgili bilgileri gerekli alana girmeliyiz.

Ödeme hesabı alanına ad soyad ve hesabınıza ait IBAN numarasını girdikten sonra kayıt işlemi yapılmalıdır.

Belirtilen alana hesap numaranızı girdikten 5-10 gün sonrasında Google adsense tarafından  hesabınıza 1 TL’den az bir miktarda para yatırılarak bu meblağın hesap doğrulama alanına girilmesini istemektedir. Bu süreçte sık sık hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Ödeme işlemi yapıldıktan sonra menüden sırasıyla Ayarlar, Ödemeler, Ödeme Yöntemleri adımlarını izleyerek eklediğinizödeme hesaplarını görüntüledikten sonra hesap altındaki ‘Doğrula’ butonunu tıklamalısınız.

Bu ekranda google adsense tarafından hesabınıza yatırılan 1 TL’den az miktarı doğru bir şekilde seçtikten sonra ‘Doğrula’ butonuna tıklamalısınız.

İşlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza ödeme hesabınızı başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu işlemlerden sonra adsense doğrulama işlemleriniz tamamlanmış olacak ve reklam gelirleriniz 200 TL’ye ulaştığı zaman ödeme talebinde bulunabileceksiniz.

Makale ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum olarak bize yazabilirsiniz.

 

 

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
10
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Güzel makale kafamdan ki soru işaretlerini giderdim teşekkürler 🙂

Hocam yeni hesap açarak Adsense’e başvurmak istiyorum. Onaylanmış bir hesabım var. Onda da aynı adresi versek adresler aynı olduğu için sıkıntı olur mu?

    bildiğim kadarıyla aynı cihazdan farklı hesaplarla girmeye çalışsanız bile diğer hesaplarınızı algılayıp buna dair uyarı veriyor. Aynı adresi kabul edeceğini de zannetmiyorum.

    herhangi bir sorun olmaz. içiniz rahat olsun

Kübra Bektaş

Mrb. Ben epostayı alalı yaklask 1.5 sene olyo. Anlamamstm ilk başta. Bu nedr dye incelemedm ble. Attim kenara. 1.5 sene sonrasında videomun mesur oldgnu ögrendim tekrrdan fenomen olmsz… Girdim bakiye 400küsürlerde pin istyo faln. Neyse pini girdm banka hesbnı girdm ama hesbnzla ilgli sornlr var yazyo. Ben türkyedeyim hesp türkiyede ismime aclms hesp eee. Anlamadm hespla ilgli baska ne hata olablr.. Bilen yazsın lütfen bu ne uzun is oldu böyle artık cözülsün de ben de paramı aldm dyenlerden olayım