Youtube videoları kaç izlenmeye kaç para kazandırır?

Youtube video hazırlayarak para kazanacağımız platformlardan en iyisi. Peki youtube kanalına video yükleyerek ne kadar para kazanabiliriz. Youtube videolarımızın izlenmesinden ortalama ne kadar reklam geliri kazanırız.

03 Nisan 2017 260.017 views 26

Youtube Türkiye’de videolara reklam ücreti ödemeye başladığından beri bir çok kişi Youtube üzerinden video paylaşarak ek bir gelir kazanmaya başladı. Video yayınlayarak para kazanabileceğimiz en iyi platform youtube ve adsense ortaklığıdır. Tabi videolarımızda para kazanabilmek için google adsense ile ilişkilendirilmiş  bir youtube kanalımızın olması gerekiyor. Siz arkanıza yaslanıyor ve youtube kanalınıza yüklediğiniz videolarınız izlendikçe para kazanmanın tadını çıkarıyorsunuz.

Youtube videolarından para kazanmak için ne yapmalıyım?

İLGİLİ YAZI: 

YOUTUBE 1000 ABONE VE 4000 SAAT LİMİTİ NASIL AŞILIR?

Youtube videolarından para kazanabilmek için hazırladığınız özgün videolarınızı google adsense ile ilişkilendirdiğiniz Youtube kanalınızda yayınlamanız gerekiyor. Youtube telif haklarına önem verdiği için başkasının kanalındaki videoları kendi kanalınızda yayınlayarak para kazanmanıza izin vermeyecektir. İlk etapta size telif hakkı ihlali konusunda uyarı verecek, aynı ihlali devam ettirmeniz durumunda kanalınızı bloke edecektir. Bu yüzden para kazanma amaçlı yayınlayacağınız videolar telif hakkı size ait olan videolar olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Youtube  videolarımdan kaç izlenmeye kaç para kazanırım?

Aslında herkesin cevabını merak ettiği başlıca soru youtube kaç izlenmeye ne kadar reklam geliri kazandırır sorusudur. Fakat bunun kesin bir cevabı yok. Bir çok makalede 1000 izlenmeye 1 lira gibi bir genelleme vardır. Bu tüm kanallar için geçerli olmuyor. Sizin kanalınızda yayınladığınız videonun içeriğine göre videolarınızda reklamlar çıktığı için bazı videolara gösterilen reklamlar az bütçeli, bazılarına gösterilen videolar çok bütçeli olabiliyor. Bu durumda biz youtube videolarımızdan daha çok gelir elde etmek için daha pahalı reklam çıkabilecek konulara yönelmeliyiz.

Örnek verecek olursak; çocuk videolarının yayınlandığı kanallar izlenme sayısı ve ortalaması bakımından yüksek istatistiğe sahip olmakla beraber adsense reklam geliri düşüktür. Bunun sebebi youtube genelinde çok sayıda çocuk kanalı olmasıdır. Yani pasta ne kadar çok kişiye bölünürse size düşen pay o kadar az olacaktır. Eğitim içerikli kanallar ise daha izlenme başına fazla gelir getirmektedir.

İLGİLİ MAKALE:
 
 Youtube tıklama başına ne kadar kazandırır? başlıklı makalemizi incelemek için tıklayın…

 

 Youtube videolarımda ne zaman reklamlar görünmeye başlar?

Siz kanalınıza videonuzu yüklediğinizde hemen reklamlar çıkmayacaktır. Çünkü youtube ilk önce sizin kanalınızında ne tür videolar yayınladığınızı belirler. Sonra video içeriğinizi belirler ve ona göre en ilgili reklamları göstermeye çalışır. Bu nedenle kanal açıklamasında ve etiketlerinde mutlaka kanalınızın ne tür videoların olacağını belirten bilgileri yazmalısınız. Aynı şekilde yeni bir video yüklerken daha hızlı reklam çıkması için video açıklama kısmına video içeriğiyle ilgili detaylı bilgi yazmalı, etiketleri video başlığıyla uyumlu ve video içeriğine göre yazmalısınız. Bu adımları doğru bir şekilde yaptıysanız youtube kanal veya videonuzu hızlı bir şekilde indexleyecek ve hem önde çıkmasını hemde reklamların gösterilmesini sağlayacaktır.

İLGİLİ MAKALE:

10 bin izlenmeye ulaşmayan Youtube kanalları para kazanamayacak başlıklı makale için tıklayın…

 

Reklam kazancımı hesabıma nasıl aktarırım?

Adsense sisteminin reklam gelirlerinin hesabınıza aktarılması için 200 TL bir alt limiti vardır. Yani reklam geliriniz 200 TL’ye ulaşmadıysa ödeme talebinde bulunamazsınız. Limite ulaşan ödemeleriniz için google size bir pin gönderecektir. Bu pini kullanarak hesabınızı doğruladığınız anda google adsense hızlı bir şekilde kazancınızı hesabınıza yatıracaktır.

Aşağıdaki videoda iki youtube kanalımızın izlenme oranlarını ve kazançlarını karşılaştırdık. Yazıda da bahsettiğim gibi çocuk kanalı gelirleri 1000 izlenme başına düşükken, eğitim içerikli video kanalının  1000 izlenme başına geliri daha yüksek çıktı.

 

Like
Beğen! Bunu sevdim! Süper! Muhteşem! Eh işte! Beğenmedim!
1382122
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
Mustafa

Doğru tespitler ile çok faydalı bir makale olmuş. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Süleyman

Peki bu Youtube izlenme parasını nasıl alırız çoğu kişiye sordum adsense diyor fakat adsense bana sadece reklam ücreti sunuyor ?

  Youtube izlenme parası dediğiniz zaren reklam kazancıdır. O kazancı almak için adsense hesabınız olmalıdır.

nursena

benim 107 görüntülemem var kaç tl oluyor

  Sadece 107 görüntüleme ile pek bir şey kazanamazsınız.Zaten son güncellemeden sonra kanal genelinde 10 bin izlenme olmadan para kazanma özelliği aktif olmuyor.

Alpaslan kaya

Paralı geçek versiyonunu

Ömerkutlay

25000 görüntülenmem var ne kadar alabilirim.

  Kanalınız adsense ile ilişkilendirilmiş ise zaten kazandığınız parayı adsense hesabınızdan görebilirsniz. İlişkilendirilme yapılmamışsa kazanç sağlayamazsınız.

Şuan en iyi yol youtube’da video yayınlayarak para kazanmak olsa da websitesi ya da blog açmak da internette para kazanmak için güzel yöntemlerdir

Yigit

Benim 40 bin goruntulenmem var ama hala para kazancim yok epostayla bildircez dediler 2 ay oldu bi ses yok

  Adsense başvurusu yapıp kanalınızı adsense hesabınızla ilişkilendirmekisiniz

Ali culha

Bende 10000 goruntulenmeyi gecti simdi de 4000 saat izlenme + 1000 abone istiyor yeni guncellemede mi boyle oldu

  Evet son güncellemede son 1 yılda 4000 saat ve 1000 abonesi olmayan youtube kanallarında para kazanma aktif olmayacak.

Yusaakcakir

Nasil yani para kazanilacak

  Şu an için yeni kanallar para kazanamıyor. Zira 1000 abone ve yıllık 4000 saatlik bir izlenmesi olması gerekiyor.

adem

1000 abone ve 4.000 saat görüntülenmeye 1 kez ulaşmak yeterlimidir yoksa bu istatistiği sürekli korumamızmı gerekir?

  korumanız da gerekiyor. Zaten bu kriterlere ulaştığınızda kanalınız inceleniyor ve ondan sonra para kazanma aktif oluyor.

Ümit

Benim son 3 ayda 320 görüntülenmem var kanalım incelemede sizde ne kadar kazanırım

  youtube son değişiklikle 1000 abone ve son 1 yılda 4000 saat izlenme eşiğini aşmayan kanallarda reklam göstermiyor. önce kanalınızda bu kriterler sağlanmış mı diye bakmak lazım. 320 görüntülemeden fazla bir şey beklemeyin ortalama 1000 gösterime 1 tl veriyor youtube

Admin61

Benim 33 bin izlenmem var 137 abone var kazanabilirmiyim izlenme süresi de 11.000 ?

  öncelikle abone sayısı 1000 olmalı. birinci şart bu. İkinci olarak son 1 yılda toplamda 4000 saat izlenme olması gerekiyor. Yani 33 bin izlenme birşey ifade etmiyor. Yani 240,000 dakika gerekiyor. Örneğin 10 dakikalık bir videonuz varsa ve tüm ziyaretçilerin bu videonun tamamını izlediğini düşünürsek 24,000 izlenme yeterli sınırı geçmek için ama 5 dakikalık bir videoysa işler değişir. İzlenme süresi 4000 saati aşmış olsa bile bu kez 137 abone yetersiz olacaktır. Size tavsiyem facebook üzerinde youtube yardımlaşma grupları var. Oradaki herkes birbirine karşılıklı olarak abone olup birbirini destekliyor. Orada aktif olarak 1 ay geçirirseniz 1000 abone sınırını aşabilirsiniz.

Mert

12.504 görüntülenmem var kaç tl kazanırım ortalama

Serdar

659.000 görüntülenmem ve 12.956 saat izlenmem var sizce kaç tl kazanırım

  Kanal kategorisine bağlı olarak ortalama 1000 izlenmeye 1 lira gibi hesap edebilirsiniz

Hakan

1000 abone ve 4000 saat limitini geçtiğimizde para kazanma aktif hale gelince geçmişteki 4000 saatin parasını veriyorlar dimi

  Hayır. Çünkü bu kriterleri sağladıktan sonra para kazanma özelliği aktif olacaktır. Yani bundan önce kanalınızda reklam gösterilmeyeceği için herhangi bir kazancınız olmayacaktır.