5 dakikada şarj olan telefonlar geliyor

17 Mayıs 2017 4.076 views 0

2018 yılından itibaren üretime başlayacak olan StoreDot firaması 5 dakikada şarj olabilen telefon üretecek.

Akıllı telefon teknolojisi 2010 yılından itibaren hızlı bir gelişmeyle, günümüzde istediğiniz yerden canlı yayın yapma özelliğine kadar birbirinden muhteşem özellikleriyle insan hayatının vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Bir çok uygulama ile insanlar akıllı telefonlar sayesinde sürekli sosyal ağlarla iletişim halindeler.

Bütün bu gelişmelere ayak uyduramayan tek şey ise batarya ömrü oldu. Zira insanlar artık cep telefonu ile birlikte şarj cihazlarını da yanında taşır oldu. Büyüyen ekran boyutları, çok enerji tüketen canlı yayın uygulamaları, performans gerektiren oyunlar bataryaları hızla tüketir olmaya başladı. Binlerce lira para ödeyerek aldığınız lüks markalarda bile şarj süresi ortalama en fazla 1,5 gün dayanabiliyor.

StoreDot firması beş dakikada yüzde yüz şarj olabilen akıllı telefon teknolojisini ilk olarak 2015 yılında Las Vegas’taki CES teknoloji fuarında kamuoyuna tanıtmıştı.

Firma üreteceği cep telefonu bataryasınının sadece 30 saniyede yüzde yüz oranında şarj olduğunu iddia ediyor.

StoreDot’un CEO’su Doron Myersdorf konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu teknolojinin 2018’in ilk aylarında üretime girmesini beklediklerini söyledi.

StoreDot geçen hafta bir teknoloji fuarında, beş dakika içinde şarj olan bataryayla çalışan elektrikli bir araba da tanıtmıştı. Bataryanın arabayla yaklaşık 500 kilometre ilerleyebildiği belirtiliyor.

Like
Beğen!Bunu sevdim!Süper!Muhteşem!Eh işte!Beğenmedim!
BENZER KONULAR
YORUM YAZ